recital michal swaczyna

Recital Michała Swaczyny

Michał Swaczyna zaprasza na koncert 16.02.2018 godz. 18.00

O sobie:

Od 2003 roku jestem aktorem grupy teatralnej Scena Kotłownia, gdzie rozwijam swój warsztat aktorski pod okiem mojego brata Rafała, który obecnie jest aktorem i reżyserem. Założyłem z kolegami zespół rockowy „Newton”, dla którego wiele utworów sam skomponowałem. Nagrania tworzyliśmy w moim domowym studiu nagrań. Wzorowałem się też na twórczości wielu artystów, opracowując ich piosenki. W zespole śpiewałem i grałem na gitarze elektrycznej. Muzyce poświęcam bardzo dużo czasu. Byłem również gitarzystą zespołu „Naprawdę”. Każdego dnia śpiewam, gram i komponuję piosenki, które sam aranżuję i nagrywam. Ukończyłem studia na Uniwersytecie Warszawskim na kierunku pedagogicznym. Ukończyłem Zespół Państwowych Szkół Muzycznych II stopnia im Fryderyka Chopina w Warszawie na kierunku wokalistyki estradowej. Jestem nauczycielem w Społecznej Szkole Muzycznej I stopnia.

Interesuje się akustyką oraz wszystkim, co związane jest z realizacją dźwięku. Sam nagrywam podkłady do piosenek grając na gitarach, pianinie i perkusji. Wykorzystuje tu umiejętności z zakresu informatyki. Samodzielnie wykonałem gitarę elektryczną. To sprawiło, że zainteresowałem się elektroniką. Był czas, gdy bardzo interesowałem się modelarstwem kolejowym.

Lubię dobre kino, teatr i podróże. Moimi ulubionymi miejscami są: moje studio nagrań i warsztat samochodowy. Lubię podróżować odrestaurowanym Volkswagenem Transporterem T3 z 1990 roku.

Jednym z ważniejszych osiągnięć jest wyróżnienie w finale turnieju poezji śpiewanej Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego we Włocławku w 2009 roku.

Mam zamiar komponować i nagrywać swoje płyty, grać i śpiewać na scenie razem z dobrymi muzykami dla wspaniałej publiczności. Dalej się rozwijać i poznawać kolejnych interesujących ludzi.