Dom Bernardy Alba znów na scenie

Teatr Scena Kotłownia zaprasza na spektakl “Dom Bernardy Alba. Stop, hejtom”

Sztuka jest krytyką fanatycznego podejścia do tradycji, pustego zachowywania pozorów i potrzeby kontrolowania wszystkiego. Matka pięciu córek – Bernarda  pod płaszczykiem tradycji i strachu przed utratą godności trzyma je z dala od pokus. Chociaż kontroluje wszystko, niektórych rzeczy woli nie widzieć, inne ukrywa. Jej córki to osoby o różnych charakterach, ale wszystkie łączy jedno – potrzeba miłości i wyjścia na zewnątrz.

Chociaż sztuka powstała w latach 30. XX wieku i wiele się zmieniło w naszej obyczajowości, to problem izolowanych przez rodziców dzieci cały czas jest aktualny. Wielu z nich próbuje za wszelką cenę uchronić swoje dziecko przed zagrożeniami współczesnego świata, a potencjalne niebezpieczeństwa, które czyhają na nas w internecie, to głównie nieodpowiednie treści prezentujące przemoc oraz promujące postawy i zachowania zagrażające zdrowiu, a także niebezpieczne kontakty oraz cyberprzemoc. Warto tłumaczyć co może stanowić zagrożenie i jak się przed tym bronić.

Spektakl przedstawia jakie zagrożenia niesie za sobą hejt i czym różni się od plotki. Przestrzega przed treściami jakie umieszczamy w internecie, gdyż one nie giną i po kilku latach mogą zostać wykorzystane.”Dom Bernardy Alba”sobota, 29.02.2020 godz. 19.00
Teatr Scena Kotłowniaul. Bolesława Prusa 72Ostrów Mazowieckatel. 502122909kotlownia@tlen.plwww.scenakotlownia.pl