MY już DZIAŁAMY ONLINE!!! :)

Zaczęliśmy prowadzić zajęcia przez internet, czyli KOTŁOWNIA ONline 🙂

Takie fakty:
Ze względu na sytuację w jakiej znaleźliśmy się wszyscy, również instytucje kultury, musimy szukać rozwiązań, aby móc nadal działać i rozwijać się. Przede wszystkim trzeba prowadzić zajęcia dydaktyczne, które są możliwe w trybie online. Jeżeli chodzi o zajęcia aktorskie, czy teatralne, to nie jest to takie proste, ze względu na charakter pracy w grupie, w szczególności przy pracy na scenie.
Jednak jest możliwość przeniesienia części zadań do prac zdalnych. Na przykład próby czytane, nauka interpretacji wiersza, recytacja, dykcja, nauka monologu, ćwiczenie pamięci, czytanie poezji, przygotowania nowego scenariusza do spektaklu, przygotowanie wieczoru poezji. Tym właśnie chcemy się zająć całą naszą grupą. Na szczęście dzisiejsze programy komputerowe, komunikatory dają wiele możliwości. Już przetestowaliśmy system i zaczynamy działać, aby być gotowym po zakończeniu kwarantanny.
Myślimy również nad wyświetlaniem online naszych archiwalnych spektakli. Byłaby też taka ciekawostka, wrócić do spektakli Sceny Kotłownia sprzed kilku, a nawet kilkunastu lat. „Biesiada u Hrabiny Kotłubaj”, „Pobiednie Igraszki”, „Ptak”, „Dwie blizny”, czy „Stopklatka”. Niestety nie wszystkie spektakle mamy nagrane, ale te co są, to warto pokazać. Będziemy przy okazji organizować zbiórkę, jak to jest w zwyczaju w naszym teatrze po każdym spektaklu.
Oczywiście nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu, szczególnie jeżeli mówimy o teatrze, którego głównym atutem jest – spotkanie.