Czerwona, Niebieska, Czarna, Szara

 

Autor Wolfgang Mennel
Reżyseria Rafał   Swaczyna
Premiera 18.01.2015 

 

 

Obsada
Czerwona Joanna Bauer
Niebieska Justyna Deoniziak
Szara Weronika Tułowiecka
Czarna Daria Kołodzieczyk

 

 

 

 

 

 

 

Ciągła walka o władzę na naszym lokalnym podwórku oraz na całym świecie, to prawda znana od wieków i wciąż aktualna. Nie tylko ta polityczna, ale i ta korporacyjna. Po prostu, Pan i cała reszta. A przecież każdy chce być na szczycie tych schodów, chce więcej i więcej i więcej.
Czarna, władcza, niedostępna, dominująca, podporządkowuje sobie inne postacie, rozkazuje, manipuluje, rządzi. Jednak nie jest łatwo utrzymać swoją władzę, siedząc na szczycie schodów. Są inni, co mają własne zdanie i chcą stworzyć własne schody. Czerwona i Szara nie godzą się na dyktatorskie rządy, szukają innych możliwości istnienia. Próbują przeciwstawić się Czarnej. Sytuację pogarsza Niebieska, która odchodzi od “starych druhów” i przyłącza się do dyktatury, staje się narzędziem w ręku Czarnej.
“Czerwona, Niebieska, Czarna i Szara” to spektakl zrealizowany z dużą starannością o szczegóły. Wykonany jest praktycznie profesjonalnie. Zbudowana scenografia, dobrane, nieprzypadkowe stroje, konsekwentne rekwizyty. Jest to jedna z ciekawszych propozycji teatralnych Sceny Kotłownia.